Zapowiedź: Juventus-Malmö

Podziel się tym artykułem

Już dzisiaj wieczorem wraca do życia piłkarska Liga Mistrzów, a wraz z nią Juventus Turyn i AS Roma, które będą w tym roku reprezentowały Serie A w tych najbardziej elitarnych rozgrywkach na świecie.

W Turynie jest obecnie duże ciśnienie na sukces w Champions League. Wielu fachowców odważyło się nawet stwierdzić, że Stara Dama powinna mniej przykładać się do rozgrywek ligowych, gdzie zawodnicy i tak są już spełnieni po trzech latach absolutnej dominacji i skupić się w znacznym stopniu na Lidze Mistrzów. Ciężko powiedzieć jak do tych wskazówek ustosunkuje się Massimiliano Allegri, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika Antonio Conte, ma jednak w tych rozgrywkach konieczne doświadczenie jeszcze z czasów pracy w Milanie.

Pierwszym rywalem Juventusu w drodze po międzynarodowy sukces będzie Malmö. Szwedzi powracają do Champions League po 14 latach przerwy i z pewnością będą chcieli napsuć sporo krwi ekipie z Turynu. Należy pamiętać ponadto, że Juve nie leżą pojedynki z klubami ze Skandynawii, co potwierdzają m.in niedawne boje z FC Kopenhaga.

Dodatkowym smaczkiem tego starcia będzie obecność polskiego arbitra Szymona Marciniaka, który poprowadzi te zawody.

Prawdopodobne składy:

Juventus: Buffon - Caceres, Bonucci, Ogbonna - Lichtsteiner, Padoin, Marchisio, Pogba, Evra - Tevez, Llorente

Malmo: Olsen - Concha, Helandr, Konate, Tinnerholm - Forsberg, Adu, Halsti - Eriksson, Rosenberg, Thelin

Początek spotkania o godzinie 20:45.

https://www.youtube.com/watch?v=GDRoTGRDmE8